Bramy garażowe
__________________________________


 

Posiadamy bramy garażowe takich producentów jak :  Hormann,  Nice,  Big Tor,  Wiśniowski,  Kronway.

 

Bramy segmentowe

Otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce.
Dzięki takiej konstrukcji zapewniają maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Oprócz tego garażowe bramy segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym, zapewniają większą szerokość przejazdu i są optymalnie uszczelnione. Kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czy skośną lub jest zakończone łukiem segmentowym albo półkolistym. Nowoczesne, funkcjonalne i eleganckie bramy dostępne w trzech wariantach wzorniczych, dopasowane do potrzeb i upodobań użytkowników. Możliwość sterowania automatycznego i ręcznego. Szeroka gama wymiarów oraz bogata paleta kolorów pozwolą na wybór najlepszego rozwiązania. Grubość panela  od 20 mm do 60 mm i ocieplone posiadają piankę poliuretanową. Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z zewnątrz strukturą woodgrain (struktura skórki pomarańcza), smoothgrain , sandgrain ( struktura piasku) i silkline a od wewnątrz strukturą woodgrain.

 

Występuje w 5 rodzajach paneli:


przetłoczenia  niskie (wąskie)


 

przetłoczenia szerokie


 

bez przetłoczeń


 

przetłoczenia kasetonowe


 

przetłoczenia V


 

 

 

Brama uchylna

Może być w wersji ocieplonej która wypełniona jest styropianem a od wewnątrz skrzydło jest wypełnione panelem PCV. i nieocieplonej. Standardowo brama posiada zamek z wkładką. Brama posiada wypełnienia:

pionowe niskie

 

poziome niskie

pionowe wysokie

poziome wysokie

pionowe wysokie z pasem

poziome wysokie z pasem

 

wzór 6 i 7 ( jodełka)

 

Brama może być wyposażona w drzwi przejściowe otwierane zawsze na zewnątrz oraz w przeszklenia. Występuje w kolorach białym, braz ciemny i braz jasny, zielonym, jasnoszarym, grafitowym, brązowym, srebrnym, bordo, oliwka, ceglasty a także w okleinach złoty dąb i orzech. Jako opcje dodatkową można zastosować napęd.

 

Brama roletowa

Kurtyna bramy wykonana jest z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Standardowo brama jest wyposażona w napęd elektryczny, wyłącznik klawiszowy wewnętrzny i wyłącznik kluczykowy od zewnątrz oraz korbę do awaryjnego otwierania w razie braku zasilania. Możliwość zmiany na zdalne sterowanie bramą. Prowadnice w bramie są aluminiowe i malowane proszkowo. Brama może być wykonana w pełnej skrzynce osłaniając cały wał nawojowy lub wał nawojowy jest częściowo osłonięty (górna część jest odsłonięta).

Bramy dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe

Bramy te występują w wersji nieocieplonej, gdzie od wewnatrz widoczna jest konstrukcja skrzydła, a wersji ocieplonej od wewnatrz skrzydło jest  wypełnione panelem PCV. Standardowo bramy wyposażone są w zamek  z wkładką i klamką. Brama dwuskrzydłowa posiada lewe skrzydło bierne a prawe skrzydło czynne otwierane na zewnątrz, natomiast brama jednoskrzydłowa posiada jedno skrzydło otwierane na zewnątrz w prawą stronę. Występuję w 6 rodzajach przetłoczeń:

  • pionowe niskie
  • poziome niskie
  • poziome wysokie
  • pionowe wysokie
  • skośne SV
  • Skośne SA

a także w 10 standardowych kolorach z palety RAL:

zielony, grafitowy, jasnoszary, brązowy, ciemnobrązowy, srebrny, biały, bordo,ceglasty,oliwka , a także w 2 kolorach oklein: złoty dąb i orzech.

 

Dwuskrzydłowa                                                     Jednoskrzydłowa

 

Bramy przemysłowe segmentowe

Jest to dobre rozwiązanie dla obiektów przemysłowych, hal magazynowych, warsztatów i pomieszczeń gospodarczych. Konstrukcja bram wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych. Płaszcz bramy zbudowany jest ze stalowych segmentów o grubości 4 cm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Brama może być wykonana z paneli: stalowych pełnych, stalowych z okienkami, aluminiowych paneli przeszklonych.

Można wykonać bramy w 8 standardowych kolorach od zewnątrz: zółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym, białym, brązowym, srebrnym, popielatym; natomiast od wewnątrz brama jest pomalowana na kolor biały. Można otworzyć tę bramę  ręcznie za pomocą przekładni łańcuchowej lub sznurkowej,  ale także można wyposażyć także w siłownik kompaktowy z wyłącznikiem "góra-stop-dół", nadajnikiem zdalnego sterowania, zamek szyfrowy lub czytnik kart magnetycznych. Te bramy są absolutnie bezpieczne posiadają zabezpieczenia zapobiegające samoczynnemu opadnięciu płaszcza, lub kiedy zerwie się linka lub pęknie sprężyna równoważąca ciężar bramy. Inne zabezpieczenia to system fotokomórek reagujących na ruch w świetle wjazdu bramy, kiedy zostanie przerwany strumień podczerwnieni fotokomórek siłownik zatrzyma bramę a następnie podniesie ją z powrotem do góry. Jako dodatkowe wyposażenie do bram przemysłowych można zastosować furtkę serwisową, klapę odciągu spalin, okienko lub kratkę serwisową.

 

 

Bramy wjazdowe przesuwne i dwuskrzydłowe

Bramy wjazdowe przesuwne mogą być wypełnione kształtownikami stalowymi lub sztachetami drewnianymi. Skrzydło zawieszone jest nad wjazdem i posiada zespół rolek przystosowanych do ciężaru i wielkości bramy. Można wykonać bramę w wymiarach typowych a także na wymiar wskazany przez klienta. Brama jest cicha i lekka w użytkowaniu bez względu na warunki atmosferyczne. Bramy wjazdowe,przesuwne i furtki są ocynkowane ogniowo co zabezpiecza to przed korozją. Jest możliwość pomalowania proszkowo bram na każdy kolor RAL.