Okna i Parapety
__________________________________

 

VEKA                                                                  ALUPLAST

Revento - produkowane są na 5-komorowych profilach o szerokości70 mm. Posiadają klasę i technologię z najwyższej półki produktowej. Są idealne zarówno do  montowania w nowych, jak i restaurowanych budynkach. Występują tylko w kolorze białym.

 

 

 

 

 

Ideal 4000 - Pięciokomorowa budowa i głębokość zabudowy 70 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną. 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody, zwarta budowa delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, palisander, antracyt a także w kolorach specjalnych.

 

 

Perfectline - 5-komorowy system o głębokości zabudowy (szerokości ramy) wynoszącej 70 mm zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie: Przy zastosowaniu szyby standardowej (Us=1,0 lub 1,1 W/m2K) uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła U=1,2 do 1,3 W/m2K.   Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 14 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, winchester,dąb bagienny, macore, antracyt a także w kolorach specjalnych.

 

Ideal 8000 – sześciokomorowa zabudowa i głębokość zabudowy 85 mm Możliwość zastosowania pakietów szybowych do 51 mm.
Zastosowanie trzech uszczelek. Duże komory wzmocnień pozwalają na zastosowanie wzmocnień znacznie zwiększających stabilność profilu. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, palisander, antracyt a także w kolorach specjalnych.

 

Swingline - produkowane są na 5-komorowych profilach o szerokości 70 mm. Posiada wzmocnienia stalowe – doskonała statyka, długotrwałość funkcjonalna i większe bezpieczeństwo antywłamaniowe, dwie uszczelki zewnętrzne – bardzo dobra szczelność, izolacja akustyczna, izolacja cieplna oraz doskonałe odprowadzanie wody i zanieczyszczeń. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, winchester,dąb bagienny, macore, antracyt a także w kolorach specjalnych.

 


Libris plus - renomowany niemiecki profil 6-komorowy, szerokość profilu 70 mm – lepsze walory energooszczędne, większa możliwość oszklenia (od 14 do 42 mm) – bez potrzeby użycia dodatkowych profili. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, winchester,dąb bagienny, macore, antracyt a także w kolorach specjalnych.


Ergono - renomowany niemiecki profil 6-komorowy – konstrukcja o wyrafinowanym kształcie i układzie komór, szerokość profilu 90 mm – doskonała wytrzymałość, termoizolacja i duże oszczędności ciepła, oszklenia o grubości od 24 do 50 mm – idealne parametry izolacyjności cieplnej, współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m2K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę – redukcja kosztów ogrzewania i energooszczędność nowatorski klin docieplający – zwiększenie bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Występuję w kolorze białym jak i w okleinie jednostronnej od zewnątrz i w dwustronnej okleinie. Podstawowe kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, winchester,dąb bagienny, macore, antracyt a także w kolorach specjalnych.

 


KBE- System okienny o 70 mm szerokości zabudowy, posiada  niewidoczny, wewnętrzny, statyczny rdzeń usztywniający, wysoka izolacyjność cieplna i akustyczna. kontynuacja idei greenline– stosowanie ekologicznych, bezołowiowych stabilizatorów cynkowo-wapiennych oraz innowacyjna technologia minimalizująca emisję CO2 oraz ograniczająca zużycie energii. Podwyższona sztywność okna oraz mniejsze prawdopodobieństwo odkształceń profili.

 

 

 

PARAPETY WEWNETRZNE I ZEWNĘRTRZNE

 

Parapety zewnętrzne stalowe i aluminiowe.

 

Parapety stalowe - wykonywane są z blachy ocynkowanej o grubości 0,7 mm. Powierzchnia blachy po uprzednim ocynkowaniu pokrywana jest kilkoma warstwami powłok poliestrowych. Zaletą parapetów jest: chronią elewację budynku, estetyczny wygląd, ciekawa kolorystyka , łatwy w utrzymaniu czystości a przede wszystkim niska cena. Występują w standardowej kolorystyce: biały, brąz jasny, brąz ciemny, srebrny, antracyt a także w okleinie złoty dąb, orzech i venge. Jest możliwość polakierowania parapetów proszkowo na dowolny kolor z palety RAL aby dopasować się do kolorystyki budynku. Zakończenia do parapetów wykonane są z PCV.

 


Parapety aluminiowe -  zaletą tych parapetów , że są sztywniejsze od parapetów stalowych oraz nierdzewne., aluminium jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być pokryte lakierem w różnych kolorach a także anodowane. Zakończenia do parapetów wykonane są z PCV.

Parapety wewnętrzne mogą być z PCV, konglomeratu lub nakładki PCV.

Parapety PCV (parapet komorowy) - są estetyczne, trwałe i odporne na zarysowania, niepalne oraz łatwe w obróbce i montażu. Produkowane są z twardego polichlorku winylu, takiego samego jakiego używa się przy produkcji okien i drzwi PCV, następnie powlekane są odporną na trudne warunki folią, posiadającą zwiększoną odporność na zarysowania, oraz odporną na działanie promieni ultrafioletowych. Parapety występują w kolorze: białym , marmurek, botticino lub w okleinach drewnopodobnych: złoty dąb, orzech, mahoń, buk

  

Parapety z konglomeratu – jest kompozytem łupek marmurów (95%) oraz żywicy polisterowej. Zaletą materiału jest gładka powierzchnia i wysoka wytrzymałość na ścieranie oraz zarysowania
Bogata kolorystyka parapetów sprawia że każdy wybierze coś dla swojego domu. Parapety występują w 2 grubościach 2cm i 3 cm. Maksymalna długość parapetu to 300 cm a głębokość 120 cm.

 

 

Nakładki PCV – Profil wykonany z wysoko udarowego polichlorku winylu, laminowany wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną. Przeznaczony do montażu na starych parapetach betonowych, lastrykowych, drewnianych itp. Po zamontowaniu za pomocą kleju montażowego Pietrucha tworzy ze starym parapetem spójną całość nadając mu nowy estetyczny wygląd. Nakładki występują w kolorach: białym, marmurek, złoty dąb,  orzech, mahoń i buk.  Największy wybór szerokości, dowolna długość, wykończenia boczne w kolorze parapetu oraz specjalnie ukształtowany nosek maskujący to cechy, które czynią nasz produkt wyjątkowy.